وبلاگ

علت تکرار مطلب چاپ شده بر روی کاغذ در پرینتر اچ پی چیست؟

مشکل تکرار محتوای پرینت شده بر روی کاغذ به سه دلیل شامل: اختلال در عملکرد پاور یا High Voltage، خرابی قطعات داخل کارتریج و خرابی فیوزینگ پرینتر می‌باشد. زمانی که قسمت پاور یا های ولتاژ پرینتر به خوبی عمل نمی‌کند، جوهر یا تونری که داخل کارتریج است به طور کامل بر روی درام منتقل نمی‌شود تا درام آن را بر روی صفحه انتقال دهد به همین دلیل با هر بار چرخش یک کپی کم‌رنگ‌تر از متن چاپ شده مجدداً بر روی کاغذ چاپ می‌شود. گاهی اوقات نیز قطعات داخل کارتریج مانند درام دچار آسیب‌دیدگی شده و موجب تکرار مطلب چاپ شده بر روی کاغذ می‌شود.

خرابی فیوزینگ پرینتر نیز آخرین احتمالی است که می‌توان با بروز مشکل تکرار پرینت‌ها در نظر گرفت اما فیوزینگ چیست؟ درواقع فیوزینگ بعد از درام وارد عمل می‌شود به گونه‌ای که وقتی درام جوهر یا تونر داخل کارتریج را بر روی صفحه منتقل می‌کند، فیوزینگ جوهر یا تونر منتقل شده بر روی کاغذ را حرارت داده و موجب می‌شود که تصویر یا متن بر روی کاغذ چاپ شود به این دلیل است که وقتی برگه از دستگاه پرینتر خارج می‌شود کمی داغ است. با این وجود اگر شاهد تکرار چاپ محتوا بر روی صفحه بودید و احساس کردید که کاغذ خارج شده از پرینتر داغ نیست مطمئن باشید که فیوزینگ پرینتر خراب شده است و نیاز به تعمیر دارد.

اگر شما هم با مشکل تکرار چاپ محتوا بر روی صفحه مواجه شدید، می‌توانید با نمایندگی تعمیر پرینتر اچ پی تماس بگیرید تا تکنسین‌های این مرکز در محل مورد نظر حاضر شوند و با عیب‌یابی دقیق پرینتر منشأ مشکل تکرار پرینت‌ در یک صفحه را بررسی کرده و با تعمیرات حرفه‌ای، آن را برطرف کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.